ERIKA FEKETOVÁ

Som Erika Feketová, lektorka rozvojových programov, mentorka v oblasti moderného vodcovstva a strategická koučka.

Moja schopnosť urobiť hlbokú prácu s jednotlivcom i skupinou, uplatnenie osobitých schopností a talentov, pomáha ľuďom prekonať ich obmedzenia a dosahovať osobné majstrovstvo. Poskytujem mojim klientom nástroje, programy a stratégie, ktoré sú prispôsobené individuálnym potrebám, aby mohli dosiahnuť nielen krátkodobé úspechy, ale aj trvalé zmeny a kontinuálny rast.

Pomáham inšpirovať ľudí a organizácie k hlbšiemu premýšľaniu o vízii, životnej misii, cieľoch, posilňujúc motiváciu, vodcovské a ľudské zručnosti budúcnosti.

Budujem zrelé, súdržné tímy. Nadchýnam inovatívnymi myšlienkami a perspektívou, navodzujem vhodné podmienky pre skutočný úspech.

Mentorujem, lektorujem a koučujem => osobnostne i odborne rozvíjam ľudí viac ako 20 rokov v malých, stredných firmách i veľkých organizáciách pôsobiacich v SR a ČR.  1:1 aj skupinovo. Spoločnosť ESPIRAL® som založila v 2011-om.

Vo svojej praxi sa opieram o poznatky a skúsenosti z biznisu, tiež zo psychológie, behaviorálnych vied a neurovied, ktoré prepájam s témami vzdelávacích rozvojových programov a biznisových riešení.

Vyštudovala som Podnikový manažment, no s tým som si nemienila vystačiť. 

A tak na sebe ďalej pracujem a kontinuálne sa vzdelávam. Učím sa od celosvetových expertov a tých najlepších učiteľov v mojom odbore. Študujem knihy, navštevujem kurzy a semináre. Prináša to úžitok, hodnotu a tú správnu výživu nie len mojej mysli a duši, ale i mojim klientom, partnerom a okoliu.

 

Som certifikovanou lektorkou, s výcvikom v metodike zážitkovej pedagogiky. Tréningy pretkávam mentálnymi cvičeniami a hravými aktivitami, cez ktoré sa jednotlivci i tímy najlepšie učia.

 

Moje srdce patrí koučovaniu a trénovaniu ľudskej mysle.

Som PCC koučka, certifikovaná na medzinárodnej úrovni,
s MBA v profesionálnom koučovaní. Profesionálnemu koučovaniu sa venujem 12 rokov. Koučujem jednotlivcov, tímy aj páry. 

Zavádzam koučovacie princípy do organizácií.

V roku 2011 som vyštudovala certifikovaný, celosvetovo uznávaný výcvik profesionálneho kouča, o niekoľko rokov neskôr tímový koučing a systemický koučing.

V marci 2022 mi bol udelený medzinárodne uznávaný titul profesionálneho kouča – PCC. Toto potvrdenie dôveryhodnosti kouča, udeľované jedinou celosvetovo uznávanou organizáciou profesionálneho koučovania od ICF (Medzinárodná federácia koučovania), dokazuje moju kompetenciu v oblasti profesionálneho koučovania na vysokej úrovni. 

V novembri 2022 som obhájila MBA titul Profesionálneho koučovania.

V roku 2023 som absolvovala výcvik pre pokročilých – Tímový koučing v praxi a Párový koučing.

 

Okrem odborných koučovacích výcvikov, mám dnes absolvovaných tiež 900+ hodín iného odborného, certifikovaného vzdelávania. Spomeniem niektoré z nich:

 • Akadémia projektového manažmentu
 • Metóda zážitkovej pedagogiky
 • Emocionálna inteligencia a kompetencia
 • Practitioner of Neuro-Linguistic Programming (NLP) licencovaný Richardom Bandlerom
 • Transakčná analýza
 • Intenzívny tréning Mentálnej a spirituálnej onko-psychológie, za účelom profesionálneho emočného sprevádzania onkologicky chorých
 • REBT Practitioner
 • EFT / TFT Tapping Master Practitioner

Som motivátorka, facilitátorka a autentická sprievodkyňa. A svoje sprievodcovstvo túžim povýšiť na úplné majstrovstvo.

Prioritne sa venujem rozvoju lídrov vo vrcholovom a strednom manažmente – individuálnou formou a skupinovo podporujem ich tímy i jednotlivcov.  Zameriavam sa ako na osobnosť, tak odbornosť účastníkov rozvojových programov. Tvorím online programy a prednášam na odborných konferenciách. 

Som neustále zvedavá a milujem študovať život ako taký. Mám vieru v zmysel a cieľ toho, čo robím. Spokojnosť mojich klientov a ich úspešné životy, sú pre mňa tou najdôležitejšou spätnou väzbou.

Ako lektorka a mentorka sa zameriavam na:

 • Ľudské zručnosti a koučovacie princípy seba-riadiacej organizácie “TEAL”
 • Zrelosť vodcu a  kompetencie strategického lídra
 • Sebavedomú zdravú osobnosť a charizmu
 • Expertnú komunikáciu a aktívne počúvanie
 • Radikálnu otvorenosť
 • Vystupovanie na verejnosti
 • Bdelú reč tela a autentický “Body image”
 • Produktivitu, stratégie a plnenie cieľov
 • Tímovú spoluprácu
 • Emocionálnu inteligenciu a adaptabilitu

Každý deň so sebou prináša nové lekcie. Život ma baví každým dňom viac. 

Neustále sa vzdelávam a rastiem. Učím sa od celosvetových expertov v našom odbore. Chcem naďalej študovať zaujímavé knihy, stretávať sa s obdivuhodnými ľuďmi. Posúvať sa stále dopredu a popritom posúvať aj iných.

Na mojej ceste seba-rozvoja ma oslovili mnohí inšpiratívni autori. Medzi prvými, ktorí sú v mojej knižnici dodnes, boli: Dale Carnegie, Benjamin Franklin, Timothy Gallwey, John Whitmor, Tomáš Baťa, Pilar Godino, Joe Navarro, Kelly McGonigal, Robert B. Cialdini, Robin Sharma, Vishen Lahiani, Simon Sinek, Richard Denny, Steve Jobs, Tony Robbins, Eckhart Tolle, ako i nezabudnuteľný Walt Disney a mnohí iní.

Dnes si myslím, že nie je ani tak dôležité, čo my vytiahneme z kníh, ako to, čo knihy vytiahnu z nás. Pridajte sa k nám aj vy. Bude pre nás veľkou cťou spolupracovať s vami a sprevádzať vás. Pomôžeme aby vynikla vaša osobnosť a dosahovanie odvážnych cieľov bolo súčasťou vašej cesty. Už dnes sa teším na osobné stretnutie plné zábavného učenia.

Môj príbeh, nie úplne celý → ten podnikateľský, expertný.

Vypočujte si podcast z portálu Diagnóza podnikateľ.

17 rokov v 1 hodine
17. diel podcastu #diagnozapodnikatel

Pozvanie do podcastu Edity Angyalovej, mi spravil mimoriadnu radosť.
Zároveň vyslovujem obrovský rešpekt k tvorbe autorky, tohto populárneho projektu /blog+podcast/ Diagnóza Podnikateľ, výnimočnej, činorodej a úspešnej žene v riadení významných  spoločností, v oblasti krízového manažmentu, vyjednávania, marketingového manažmentu a obchodného plánovania.

Editka píše expertné podnikateľské blogy, nahráva inšpiratívne podcasty o biznise. Natrafili ste už na ne? Jej tvorbu vnímam pre podnikateľov ako veľmi užitočnú.
Mala som možnosť vypočuť si mnohé unikátne podnikateľské príbehy, zaujímavých ľudí – slovenských podnikateľov a rady z praxe.

A 2.6.2021 vyšiel podcast, kedy som bola hostkou jej podcastu ja. Je mi cťou.
Rozhovor s Edit bol pre mňa zážitkom, verím, že prinesie hodnotu i vám.

Príjemné počúvanie prajem.

Naše služby, vám pomôžu dostať sa aj na miesta, na ktoré ste nikdy nemali odvahu ísť.

DOKONČENÝCH KURZOV (pripravujeme)
0
VZDELÁVAJÚCICH SA ČLENOV v online kurzoch (pripravujeme)
0
mentees v ONLINE MENTORINGu 1:1
0 +
SPOKOJNOSŤ
0 %

Referencie našich vzácnych klientov, obchodných partnerov a priateľov.

Výsledkom mojej práce sú spokojní klienti v osobnom i pracovnom živote.

Osvojte si tajomstvá životného úspechu aj vy, títo ľudia dostali kľúč.

Klientka koučovania
Olga Mareková
Founder & CEO at Flywize
S Erikou som mala tú česť pred pár dnami a musím povedať, že dokáže z človeka dostať ozaj všetko. Ako hovorí, informácie máme v sebe len ich potrebujeme dostať von. Po stretnutí s ňou úplne súhlasím a vrelo odporúčam.
Martin Luterán
Martin Luterán
Rektor at Kolégium Antona Neuwirtha
I have known Erika for several years as my personal coach as well as our team coach and workshop leader. Her enthusiasm for helping others grow coupled with great communication skills and high level of professionalism make her a great coach. I always left a meeting with Erika with new energy and food for thought. When our team faced difficult times, I knew I could turn to her for advice. She was creative and suggested a particular strategy to overcome the challenges. Moreover, she designed a tailor-made workshop for us and led us through it. We have much to thank her for and I would highly recommend Erika's service to anyone who needs a safe and pleasant environment for gaining new strengths, insights and energy.
Nikol Chovancová
Nikol Chovancová
Work-life balance kouč
Erika ma previedla veľmi krásnym a silným procesom koučovania, v ktorom som mala možnosť pozrieť sa na svoju situáciu z iného uhla pohľadu. Veľmi oceňujem jej profesionalitu, rešpekt a zároveň láskavý a podporný prístup. Cítila som sa veľmi bezpečne a plne podporovaná zároveň objaviť svoje odpovede vo svojom vnútri. Z Erikinho koučingu cítiť, že je profesionál a zároveň je tam prítomná ľudskosť.
Erika Venutti
Erika Blesáková Venutti
Módna štylistka a lektorka kreatívnej tvorby
Pred niekoľkými rokmi, bolo pre mňa prvoradým cieľom získať nové vedomosti a zručnosti v oblasti mojej profesie, výkonnej asistentky. Vzdelávaciu spoločnosť Espiral som našla na internete. Vsadila som na svoju intuícii a túto firmu som oslovila. Už prvá telefonická komunikácia s Erikou Feketovou, ako riaditeľkou spoločnosti, ma dostala. Keď som jej objasnila výzvy, pred ktorými stojím a čo potrebujem vo svojom profesijnom živote zlepšiť, páčila sa mi ponuka na individuálny tréning, ktorý mi pripravila. Bol ušitý presne na moje požiadavky a na moju osobu. Už roky som neabsolvovala žiaden kurz, takže som bola plná očakávaní. Atmosféra školiaceho prostredia bola veľmi príjemná a Erika bola veľmi dobre pripravená, flexibilná, nadšená pre vec. Dôraz kládla na moje vlastné vedomosti, schopnosti a skúsenosti, posilňovala moje sebavedomie. Veľmi oceňujem motivačne zvolený proces, s dôrazom na praktický tréning. Súčasťou bolo priebežné testovanie vedomostí a zručností, dôsledne a výborne pripravené pracovné materiály, s dôrazom na aktívne študovanie v medziobdobí transformačného procesu. Erika veľmi dobre volila „power“ prestávky, aby ma udržiavala vždy v pozornosti. Získala som veľa nových inšpirácií, veľký prehľad o nových možnostiach skvalitnenia mojej práce, chuť a elán ich využívať nie len v mojej profesii, ale aj v osobnom živote. Veľmi som vďačná za to, že som v sebe objavila znova samu seba, svoj plný potenciál. Erika mi pomohla znovuobjaviť moje silné stránky a talenty. Po celý čas boli vo mne, len boli uspaté dlhodobou rutinou, v nevhodnej atmosfére s neangažovanými ľuďmi. Toto prostredie ma na čas utlmilo a umlčalo môj hlas. Dnes kráčam veľmi úspešnou kariérnou cestou ako i úspešnou cestou sebareálizácie. S Erikou spolupracujem do dnes, ako s úžasnou koučkou môjho života.
Silvia Gajdošová klientka
Ing. arch. Silvia Gajdošová
Inšpektorka  Pamiatkového úradu SR, projekt PRO MONUMENTA
Erika ako koučka a lektorka, je maximálne profesionálna a jej práca s klientmi má reálne výsledky. Moja osobná skúsenosť je jednoznačná - absolvovala som u nej viacero tréningov či individuálnych koučovacích sedení. Vedela ma zachytiť presne tam kde som bola, aby som sa nasmerovala tam, kde som v danej chvíli potrebovala byť. Erikine služby sa mi osvedčili hlavne vo vyhrotených situáciách, keď som mala pocit, že sa neviem rozhodnúť správne. Keď som nevedela ako, alebo ktorým smerom sa ďalej vydať. Niekedy to bolo v pracovnej oblasti a hľadaní novej práce, inokedy zas v osobnej rovine, vo vzťahoch s ľuďmi alebo mojim vlastný/m vnútrom. Ako koučka, mi nepomohla rozhodovať sa za mňa. Vždy mi pomohla získať nadhľad nad riešenou situáciou, uvedomiť si uhol pohľadu aj z druhých strán, usporiadať vlastné priority. Výsledkom potom bolo, že som sa vedela rozhodnúť sama, a to celkom jednoznačne. Zároveň s každým takýmto koučingom, moja osobnosť rastie a bez problémov sa púšťam do nových výziev, ktoré by som predtým zďaleka obchádzala. Erika je výborným sprievodcom pri osobnom raste. Natrafíte určite na menej slepých uličiek.
Ján Králik
Ján Králik
/ Senior Legal Advisor
Milá Erika, veľmi rád by som sa Ti poďakoval za celkový rast mojej osoby a za zmenu, ktorá nastala v tak krátkom čase. Prvýkrát sme sa stretli na kurze, ktorý bol zameraný na zlepšenie mojich komunikačných schopností a na lepšie porozumenie ostatných ľudí. Na tomto kurze som bol očarený Tvojim osobitným prístupom a pozitívnou energiou, vzájomnú interakciu s participujúcimi, množstvo hier, praktických príkladov a skvelý zážitok. Moja veľká spokojnosť vyústila k ďalším spoločným stretnutiam, na ktorých sme preberali moju osobnosť. Na uvedených stretnutiach som sa naučil veľa o sebe a mojom osobnom a kariérnom raste. Veľmi oceňujem najmä pohotové odpovede na moje časté otázky a najmä zmenu môjho myslenia, ktorá vďaka Tebe u mňa nastala. Taktiež veľmi oceňujem sprostredkovanie mnohých motivačných videí, literatúry, iných materiálov a v neposlednom rade Tvoje promptné odpovede na akékoľvek otázky, ktoré u mňa nastali po vstrebávaní všetkých myšlienok zo vzájomných stretnutí a zahlcoval som nimi pravidelne Tvoju schránku elektronickej pošty. Výsledkom stretnutí je moje vyššie sebavedomie, pozitívne zmýšľanie a najmä radosť z osobného a pracovného života.. Vďaka za všetko! Jano
Rudy Ivan
Rudolf (Rudy) Ivan
/Podnikateľ, Lektor outdoorového zážitkového učenia
Erika (Feketová) je pre mňa človek, ktorý sa vyskytol v mojom živote jedného dňa. Vlastne už ani neviem ako a kedy, ale faktom je, že ma sprevádza od vtedy na profesionálnych životných cestách. Erika mi od začiatku nezištne pomáha rozhovormi. Vyjasňujem si moje „technické“ dilemy pri nej ľahko. Považujem ju za svoju koučku, trénerku a je mojou ozajstnou kamarátkou. Je to výnimočný človek, ktorý sa vkladá do tém na viac ako 100%, je vždy neuveriteľne uvoľnená, autentická, kompetentná, pretože svoj život zasvätila seba vzdelávaniu, aby potom mohla vzdelávať a pomáhať iným / všetkým ktorí chcú. Aj touto cestou sa chcem tebe Erika poďakovať za všetky rady, podnety a za všetko čo so mnou zdieľaš.

Erika Feketová

Erika Feketová koučka

Kontakty

Adresa

Kancelária a tréningová miestnosť ESPIRAL, 3. poschodie | Priemyselná 8, 821 09 Bratislava