„Obyčajný učiteľ učí. Dobrý učiteľ vysvetľuje. Vynikajúci učiteľ demonštruje.
Veľký učiteľ inšpiruje”.
(William Arthur Ward)

 

Erika Feketová, PCC (ICF)

Erika Feketová, PCC (ICF)

Koučka, lektorka, mentorka | Výkonná riaditeľka Espiral, s.r.o.

Erika má vyštudovaný Podnikový manažment VSM – City University of Seattle, celosvetovo certifikovaný výcvik profesionálneho kouča ICF, je certifikovanou lektorkou metodiky zážitkovej pedagogiky, NLP Practitioner a trénerkou moderného lídershipu. Spolupracuje na inšpiratívnych rozvojových projektoch pre študentov vysokých škôl, napr. Lady Up, KAN ako mentorka, koučka a lektorka osobnostného rozvoja, prednáša na odborných konferenciách. 

Svoju, viac ako 25-ročnú prax práce s ľuďmi, rozvíja nie len v biznise, ale i v zdravotníctve, školstve, v dobrovoľníckych projektoch pre mládež, či ľudí hľadajúcich správne smerovanie, sebarealizáciu.

Je nie len zakladateľkou, ale i dušou vzdelávacej spoločnosti Espiral (2011), ktorá sa zameriava na človeka, ako na celistvú bytosť, je zároveň garantom projektu PREMENA.

Podieľa sa na tvorbe a príprave metodických tréningových materiálov, ako aj na realizácii mnohých tréningových a rozvojových aktivít, vedie ako individuálne, tak tímové koučovania, zodpovedá za obchodnú starostlivosť o klientov.

Jej úvodné zdravotnícke vzdelanie a pôsobenie, bolo dokonalým štartom a ladným prepojením so súčasnou pomáhajúcou profesiou, s využívaním terapeutických, psychologických metód pri rozvoji a pomoci ľuďom, s individuálnym prístupom k potrebám každého človeka, s ohľadom na fyzické, psychické, sociálne a duchovné aspekty.

Vedie tiež transformačné meditácie, poskytuje službu za účelom uzdravovania sebapoznaním.

Absolvovala intenzívny tréning Mentálna a spirituálna onko-psychológia, za účelom profesionálneho emočného sprevádzania onkologicky chorých.

U Eriky oceníte nie len vysokú profesionalitu a obdivuhodnú energiu, ale najmä jej nenapodobiteľný ľudský prístup. 

Obľúbené citáty:

“Buďte milí vždy, keď je to možné. Vždy je to možné.“ – Dalajláma

„Velikost člověka se nedá měřit jen centimetry od temene k patě. Je totiž trojrozměrná. Určuje ji: hloubka duše, šířka srdce, výška intelektu.“ – Vlastimil Brodský

PCC (ICF)

 

Zuzana Dranačková

Zuzana Dranačková

školiteľka programov MS Office

Zuzana je profesionálny lektor pre MS Office 2010/2013/2016, Prezi a iné.

Vysoko profesionálnym, zároveň priateľským spôsobom, Vás prevedie celým kancelárskym balíkom Microsoft Office, či už pre Windows, alebo Mac.

S ľahkosťou Vám poradí a zodpovie na konkrétne otázky, prevedie Vás úskaliami výpočtov, štatistík a možno budete prekvapení, čo všetko sa dá v službe Excelu využiť a ako Vám tento nástroj môže pomôcť šetriť čas a byť skutočným pomocníkom.

Zuzka bude Vašim netradičným sprievodcom v aplikácii Word, pri tvorbe dokonalých príručiek a formátovaných dokumentov, rovnako tak po školení s ňou, perfektne zvládnete tvorbu pútavých prezentácií v PowerPoint-e.

Taktiež sa presvedčíte, že spravovanie a prehľadnosť emailovej schránky v Outlook-u, nebola nikdy tak jednoducho realizovateľná ako bude od teraz.

Denne vedie rozvojové programy, kurzy a konzultácie z oblasti Microsoft Office:

  • v slovenčine a v angličtine
  • v skupinovej i individuálnej forme
  • pre firmy i širokú verejnosť

Pri jej osobnom prístupe oceníte presnosť, trpezlivosť a prispôsobivosť, bez obáv pôjdete do akcie.

Vo svojom súkromí je dlhoročnou vášnivou jachtárkou, splavuje moria a preteká na regatách. 
 

Lucia Jacq

Lucia Jacq

vizážistka, lektorka, maliarka

Lucia je famózna vizážistka, a to nie len svojou vysokou profesionalitou, odbornosťou a  špeciálnym prístupom, ale i ako človek, ktorý učí spoznávať a rozumieť všetkými zmyslami osobnosti.

Pracovala pre modelingovú agentúru Elite, kde sa spolu-podieľala na procese „pretvárania“ dievčat na modelky. Súčasne patrila
k tímu produkcie a organizácie najprestížnejšej modelingovej súťaže Elite Model  Look, ako doma, tak v zahraničí.

Práve každodenná komunikáciou s modelkami a ich rodičmi,
ju priviedli k myšlienke odovzdávať svoje skúsenosti všetkým dievčatám a ženám, ktoré hľadajú čo a ako s vlastnou krásou, vizážou, vlasmi, postavou.

Vo svojej praxi, dnes Lucia komunikuje mladým dámam, aké je „úplne normálne“ byť v puberte, čo je vlastne ideál krásy a ako prijať zmenu z dievčaťa na ženu. 

Rovnako tak zo ženy, ktorej bola  dlhodobo krása popieraná, či sama ju zaznávala, na ženu nádhernú a sebaistú.

Svoje dlhoročné skúsenosti  ponúka  zároveň dámam, ktoré majú chuť byť krásne, ale nemajú čas stáť dlho pred zrkadlom a pánom, ktorí majú záujem o štýlový zovňajšok, no nakupovanie  „nemusia“. Jednoduché a rýchle spoločné nákupy, dotvorenie štýlu a imidžu muža, ruka v ruke s pánskou etiketou v obliekaní.

Všetko to, čo Lucia Jacq vo svojej praxi realizuje, i učí a odovzdáva budúcim profesionálom, prostredníctvom  neopakovateľných kurzov a školení.

Okrem kurzov a poradenstva, sa Lucia venuje líčeniu pre časopisy ako Eva, Marie Claire, LAV, Inspire, líči a finálne štylisticky upravuje pre reklamné produkcie ako aj spoločenské akcie.

Je umelcom po každej stránke, jej veľkou láskou je tiež maľovanie obrazov. Maľuje aj podľa špecifických požiadaviek klientov.

 

 

Mary Dwyn Sumbalová

Mary Dwyn Sumbalová

lektorka osobného rozvoja

Mary je lektorka, ICF koučka a konzultantka osobného rozvoja a manažérskych zručností.

Srdcovou záležitosťou Mary, je pomáhať ľuďom rásť, odstrániť bloky na ceste k celistvosti a pomôcť im objaviť a rozvinúť ich potenciál Svoje poslanie realizuje už vyše 10 rokov vo viacerých oblastiach, či už vo vzdelávacej a poradenskej práci s deťmi, mládežou i dospelými, ako aj v lektorovaní mäkkých zručností a koučovaní manažmentu v oblasti médií a biznisu.

Vďaka profesionálnej znalosti anglického jazyka poskytuje všetky služby aj v anglickom jazyku.

Ako dynamická, entuziastická a tvorivá osoba vie zaujať svojich poslucháčov, empaticky reagovať na ich individuálne potreby a v priateľskej, no cieľavedomej atmosfére umožniť, aby sa proces učenia stal zábavou a priniesol rast a výsledky. Analytické a koncepčné myslenie v kombinácii s intuitívnou tvorivosťou, zameranie na ľudí i dôraz na ciele a výsledky v dynamickom tempe, sú súčasťou a jedinečnosťou jej prístupu.

V tréningoch, prednáškach a workshopoch, sa venuje rôznym oblastiam ako napr. prezentačné a komunikačné zručnosti, riešenie konfliktov, asertivita a hranice, time a stres manažment, work-life balance a efektivita, objavenie svojho potenciálu, identity a poslania, rozvojový leadership a iné.

Okrem psychologicko-pedagogického vzdelania v odbore Liečebná pedagogika – zameranom na využitie tvorivých arteterapeutických metód pri rozvoji a pomoci ľuďom, má Mary za sebou aj 2 roky Všeobecného lekárstva, ako aj vyštudovaný odbor Skladateľstva vážnej hudby na konzervatóriu.

Práve prepojenie neurovedeckých, psychologických, umeleckých i duchovných aspektov rozvoja človeka charakterizuje jej holistický a individuálny prístup k potrebám každého človeka.

Jej obľúbeným mottom je: „Najďalej dôjde ten, kto sa od seba nevzdiali.“ Reinhard K. Sprenger

Roman Goralko

Roman Goralko

jazykový lektor a tréner

Roman, je profesionálny jazykový lektor a tréner komunikačných zručností v cudzích jazykoch (AJ, NJ, SJ), prekladateľ a tlmočník.

Roman je človek, ktorý má vášeň pre jazyky, sú nie len jeho povolaním, ale i koníčkom. Pri výučbe jazykov nachádza vyvážený kompromis medzi profesionálnym a priateľským prístupom, excelentne motivuje spôsobom, ktorý Vás chytí za srdce. Pomôže Vám pochopiť rozdiel medzi chcem sa učiť a musím, a v tom je on najlepší.

Vo svojej práci, či už lektora, alebo prekladateľa, je excelentný, jeho profesionálna príprava klientov na pracovný pohovor sa jednoznačne stretáva s úspechom.

Pri spätnej väzbe je úprimný a konštruktívny, reflektuje nie len pozitívnu stránku klienta, ale aj tú, kde je vítané zlepšenie.

 

 

Eva Balážová

Eva Balážová

Lektorka, mentorka, facilitátorka

Eva väčšiu časť svojho pracovného života pracovala v SW firme ako projektová manažérka a metodická podpora pre projektových manažérov. Spolupracovala na komplexných projektoch prevažne v oblasti bankovníctva a poisťovníctva. To čo sa jej najviac vyplatilo na projektoch bola priama a otvorená komunikácia a úcta k človeku.

Jej témou je ZMENA, zmena v podobách aké si len viete predstaviť. Už viac ako 8 rokov prechádza zásadnými zmenami vo svojom osobnom a pracovnom živote.

Hovorí:

„Nikdy nie je neskoro na zmenu, na nový začiatok. Včerajšok ostáva včerajškom, a jedine dnes môžeme urobiť čokoľvek, aby bol zajtrajšok iný. Takto môžeme krok po kroku kráčať životom a každý deň smerovať k svojej podstate. Je to len a len v našich rukách.“

Prístup k človeku, ktorý definuje Carl R. Rogers ju inšpiroval k tomu, aby v rámci psychoterapeutického výcviku Inštitútu psychoterapie a socioterapie, ktorý aktívne niekoľko rokov navštevuje, pracovala na svojom sebapoznaní a raste. V atmosfére bezpečia, dôvery, empatie, prijatia sa učí umeniu terapie a facilitovania. V takejto atmosfére sa človek viac priblíži k svojmu „ja“ a objaví a naplno využije svoj skrytý potenciál.

Eva práve túto skúsenosť prístupu k človeku sprostredkováva a inšpiruje k jeho využitiu prostredníctvom služieb, ktoré poskytuje na ceste zmeny a rastu, ktorou vás rada bude sprevádzať a podporovať.

 

Nikola Černá

Nikola Černá

Trénerka zážitkového jazdenia

Niki, je dokonalý profesionál, zároveň vnímavý kouč a tréner.

Pod vedením Niki a v spolupráci s koníkom Donom, zažijete neopakovateľné chvíle prijatia, vypočutia, uznania a radosť
z osobnostného rastu, … zabudnete na okolitý svet a starosti v ňom, svojej duši doprajete pobyt v oáze pokoja, doprajete si uzdravenie, ako po duševnej, tak fyzickej stránke.

Niki, umožní človeku a koňovi dosiahnuť vo vzťahu spoločnú harmóniu a nájsť vzájomnú cestu k prirodzenej práci bez stresu či bolesti a naučí ho, ako veriť v to, kým je a ako zostať  verný svojej vlastnej ceste za úspechom.

Nikola Černá, svojimi slovami:

„Mým úkolem není naučit Vás jezdit na koni, ale propojit Vaše těla i duše a vychutnat si tak pocit vnitřního uvědomování si sebe sama i svého (Vám přiděleného) koně a pohodlně a radostně tak dosáhnout společných úspěchů.“

„Byla to má vlastní záda, která mě donutila se soustředit na propojení mého těla s tím koňským. A nejen proto, abych si lépe uvědomila jak funguje mé tělo během jízdy, ale také abych pochopila, že silné či dlouhodobé negativní emoce způsobují silné
i dlouhodobé fyzické i duševní potíže“

Bude to zážitok 🙂

 

Poďte spolu s nami

JAZDOU V SEDLE, PRERÁSŤ SAMU/SAMÉHO SEBA

 

Linda Kisková Bohušová

Linda Kisková Bohušová

profesionálna fotografka

Linda, táto profesionálna a talentovaná fotografka, zachytávajúc prostredníctvom svojho fotoaparátu, jedinečné a neopakovateľné okamihy našich životov, Vás bez obáv a s ľahkosťou pripraví a inšpiruje pre pekné fotky. Fotenie bude pre Vás zážitkom, na ktorý budete ešte dlho, s úsmevom na tvári, spomínať.

Linda sa riadi mottom „Detaily sú dôležité“ a tak každý dôležitý detail zostáva navždy krásnou živou spomienkou.

Spoločnú vášeň Linde pomáha žiť jej manžel Peter, s ktorým tvoria neodmysliteľnú súčasť mnohých:

  • veľkých spoločenských akcií, eventov, produkcií, svadieb

kde zachytávajú tie jedinečné momenty.

www.lindia.sk