MILUJEM, keď cez naše tréningy a koučovacie rozhovory, vieme TRANSFORMOVAŤ ĽUDÍ do žiadúcej formy správania a fungovania v ich životoch rýchlo a tak hmatateľne, že už po 1-2 dňoch v tréningu, nám samotný klient deklaruje zmenu vo svojom prežívaní, vo svojich postojoch k životu a ľudí okolo seba zrazu tiež vidí v akomsi novom, lepšom svetle. A keď nám následne po dokončení procesu potvrdí, že sa na jeho zmeny obdivne pýtajú jeho blízki a s rešpektom, uznaním k ním pristúpili samotné autority, tak to už je aký dôkaz , že to funguje!

Náš mozog je totiž plastický a naša myseľ sa vie rozvíjať neustále, vieme napredovať v akomkoľvek veku. Pod plastickosťou rozumieme, schopnosť mozgu formovať sa a meniť na základe získavaných skúseností. Deje sa tak zakaždým, keď sa dozvieme, uvedomíme si a osvojíme nejakú novú informáciu, zažijeme významnú emóciu … Vytvoríme, oslabíme alebo úplne pozmeníme spojenie medzi jednotlivými neurónmi, čo následne ovplyvní naše budúce správanie a nepochybne výsledky. Áno, dôležité je objaviť motiváciu, teda poznať svoje PREČO (chcem zmenu), to, AKO zmenu dosiahnuť, na to už prídeme ľahko!

Idete s nami do toho?

Rozvojových programov a tréningov, je na trhu neúrekom, čo hodnotím veľmi kladne. Každý si tak dokážeme pre seba nájsť to potrebné,
pre svoje potreby, pre svoju jedinečnosť.

Nech sa páči, prečítajte si, čo o nás napísali naši klienti a priatelia.

Počas našich tréningov a rozvojových programov, vznikajú krásne vzťahy, často krát veľmi silné priateľstvá, ktoré pretrvávajú do dnes,… Naša starostlivosť sa tréningom, ani koučingom nekončí a ďalej sa nesie pod slovami „Máte u nás doživotný po záručný servis.“ A skutočne nás teší, že sa na nás naši klienti, s dôverou obracajú ďalej, konzultujú, delia sa o svoje radosti a úspechy.

Prajeme Vám životnú cestu, ktorá Vás bude vždy tešiť, napĺňať, motivovať a bude sa zhodovať s predstavami Vašimi i Vašich najbližších, tých, na koho názore Vám skutočne záleží! Vtedy je radosť zdvojnásobená.

V mene celého inšpiratívneho tímu Espiral, sa na Vás veľmi teším,
Erika Feketová

Milá Erika, práve pozerám na svoj Certifikát a myšlienkami som na kurze. Usmievam sa. Dnes ráno, som si opäť vytvorila svoj deň.
Rada by som sa Ti ešte raz poďakovala.
Kurz bol o úplne niečom inom, ako som doteraz mala možnosť zažiť. Jeho plnohodnotnosť vo mne vzbudzuje dojem, že som všetko pochopila a nie je potrebný už žiadny ďalší. Zároveň som „lačná“ po ďalšej možnosti ísť si rozširovať znalosti, vedomosti a samu seba práve do Espiral. Skvelá atmosféra, ktorú si veľmi prirodzene vytvorila, pozitívna energia, znalosti a skúsenosti profesionálnej lektorky – to všetko sa snúbilo vo veľmi príjemnom prostredí. Individuálny prístup, ku každému z nás nám pomohol nájsť odpovede na rôzne otázky, ktoré nás trápili.

Milá Erika, prajem Tebe a Espiral, aby sa Vám darilo a aby sa Ti dobro a pozitívna energia, ktoré vysielaš k iným, tisícnásobne vracali v pracovnom, aj osobnom živote.
Ďakujem Ti z celého srdca, že si ma vyviedla z tej tmy, z ktorej som vyjsť nejako nevedela. Doma je náročnejšie si udržať nadhľad, keď je človek späť, ale budem sa usilovať zo všetkých síl. Lebo CHCEM a VERÍM TOMU. Boh nám vsúva do cesty tých, ktorých potrebujeme a teraz si to bola Ty. Už asi videl, že ho nevidím, nepočujem- aj napriek modlitbám víťazil strach, tak ma postrčil! Malo to tak byť. ?

Ingrid Š. /Banská Bystrica/
Kurz: „Poďme si rozumieť! – Efektívna komunikácia, aktívne počúvanie, asertivita a rokovacie zručnosti v praxi“

Ingrid Š. - Banská Bystrica

Milá Erika, som veľmi rada, že som mala možnosť absolvovať tréning Soft skills profesionálnej asistentky práve v spoločnosti Espiral, s. r. o.. Dozvedela som sa mnoho zaujímavých a v prvom rade pre moju prácu dôležitých a podstatných informácií. Vedela si mi odpovedať na všetky moje otázky a zároveň poradiť, ako v budúcnosti zvládať situácie, v ktorých som si nebola istá. Celý náš tréningový deň bol veľmi príjemný, a hoci som sa prišla predovšetkým vzdelávať, atmosféra bola veľmi pohodová a uvoľnená.
Máš obrovský dar, pretože dokážeš voliť správne slová, správne reagovať a predviesť modelovú situáciu tak, aby bola čo najautentickejšia.

Veľmi pozitívne hodnotím aj to, že sme sa dokázali bez problémov dohodnúť na priebehu školenia a nájsť kompromis aj v rámci času. Nakoľko som sa mohla uvoľniť z práce len na jeden deň, dohodli sme sa na intenzívnom jednodňovom tréningu a bol to úžasný zážitok, už len tento jeden deň mi veľmi pomohol k väčšej sebaistote a reprezentatívnejšiemu a suverénnejšiemu vystupovaniu.

Ďakujem za úžasný zážitok i za Tvoj milý úsmev, si fantastická v tom, čo robíš. ?
Len tak ďalej! ?
Zuzka

Zuzana Ch. /Bratislava/
Kurz: Soft skills profesionálnej asistentky

Zuzana Ch. - Bratislava

Dobrý deň, pani Erika, dovoľte mi, aby som Vám vyjadrila svoj mimoriadny obdiv a poklonu. Robíte perfektnú prácu. Váš seminár ma určite posunul dopredu. Veľmi sa mi páčil individuálny prístup, kombinácia a náväznosť jednotlivých častí kurzu, ako aj forma vzájomnej diskusie a obsah prednášaného. Okrem iného som ocenila aj to, že hoci ste všetky kolegyne veľké profesionálky, akademickosť bola vysoko prevýšená mimoriadnou ľudskosťou. Asi v tom je ten zásadný rozdiel v porovnaní s inými.

Veľmi Vám budem držať palce, aby sa Vám aj naďalej darilo a aby ste mali veľa takých spokojných klientov, ako som bola aj ja.
Ešte raz Vás srdečne pozdravujem a budem sa veľmi tešiť, keď sa kedykoľvek uvidíme.

P.s.: Tiež Vám veľmi pekne ďakujem za Váš mail a zaslanie všetkých perfektných vecí od dievčat z Vášho teamu. Chcem Vás ubezpečiť, že ich určite všetky využijem a už sa na to veľmi teším. Musím sa priznať, že som sa hneď po prečítaní Vášho listu vrhla na fotografie od Lindušky a môžem iba konštatovať, že sú viac ako vydarené. Sú úžasné!!!!! Taktiež veľmi ďakujem za perfektné recepty. Trochu som sa na ne už pozrela a považujem ich nie za diétu, ale za zmenu stravovania a životného štýlu. Určite Vám, aj Linde, dám priebežne vedieť, ako postupujem a ako sa mi darí. S Katkou som ostala v osobnom kontakte a stretli sme sa pred pár dňami, bolo to veľmi milé stretnutie a teším sa na všetky ďalšie.

Anna J. /Bratislava/
Kurz: Business Lady I. – dokonalá profesionálka

Anna J. - Bratislava

Erika, prajem dobrý večer,
Chcela by som ti veľmi poďakovať za úžasné školenie!!! Boli to tri náročné dni, ale dali mi strašne veľa! Potvrdilo sa mi, že väčšinu vecí som robila a robím správne, čo mi pridalo na sebavedomí, a budem sa snažiť tento pocit si udržať aj do budúcna. Zároveň som sa o sebe dozvedela pri koučingu zaujímavé nové veci, ktoré ma prekvapili, ale v dobrom slova zmysle. J Veľa som sa naučila aj od teba, z tvojich skúseností a tvoje pozitívne vyžarovanie bolo naprosto úžasné a nákazlivé!! Som rada, že mi život priviedol do cesty teba aj Simku. ? Koučing určite ešte využijem, už sa teším!
Prajem prijemný zvysoka večera,

Lucia E. /Praha/
Kurz: Výkonná asistentka, Executive Assistant to the CEO – kurz pre pokročilých

Lucka E. - Praha

Ahoj milá Erika, v prvom rada Ťa chcem krásne pozdraviť a povedať Ti , že som nesmierne rada, že som mohla absolvovať tento kurz s takou profesionálkou, ako si Ty.
Nielen, že si veľmi múdra a vzdelaná žena, ale v prvom rade z Teba vyžaruje veľmi pozitívna energia, úsmev a dobrosrdečnosť.
Čo je veľmi dôležité pre všetkých ľudí okolo Teba, pretože tým učíš a dávaš ľuďom Tvoje najúžasnejšie skúsenosti a schopnosti.
V mojich očiach ( a určite nie len v mojich) si úžasná žena vo všetkých smeroch, určite to rozvíjaj aj naďalej, tie Tvoje vzácne schopnosti, pretože ľudia ako si Ty, sú veľmi vzácni! ?

Marianna V. /Bratislava/
Kurz: Profesionálna asistentka – zvládni rýchlo svoj štart

Marianna V. - Bratislava

Milá Erika, keď mi nadriadený povedal, že by som mohla absolvovať nejaké školenie pre asistentky, pomyslela som si, že s tým, čo už mám za sebou, by som skôr mohla učiť ja. Až keď som sa nad tým hlbšie zamyslela a rozobrala si, čo a ako sa okolo mňa deje, našla som pár vecí, ktoré som ešte mohla zlepšiť (vždy je čo). Len sa bolo potrebné naštartovať, vyjsť zo zóny komfortu (teraz už viem, že sa to tak volá J). Dlho ale neprichádzala tá správna ponuka. Až náplň školenia pre Executive Assistant of CEO mi naozaj “sadla”. O to viac, že išlo o individuálne školenie, čiže ušité naozaj “na mieru”. Erika veľmi rýchlo zistila, v čom skutočne potrebujem pomôcť, čo naštartovať a čo reštartovať. Som jej za to veľmi vďačná, lebo mi to ovplyvnilo nielen prácu ale aj fungovanie doma. Sú dni ľahšie aj ťažšie, ale už viem, ako s nimi naložiť… Ďakujem, Erika!

Andrea H. /Martin/
Kurz: Výkonná asistentka, Executive Assistant to the CEO pre pokročilých

Andrea H. - Martin

Milá Erika, dovoľ, aby som sa Ti poďakovala za úžasné školenie.
Tréning bol na vysokej profesionálnej úrovni, pre mňa bol aj nad rámec očakávania, takže som veľmi rada, že som mala možnosť ho absolvovať. Prežila som dva dni, ktoré boli veľmi zaujímavé, príjemné a prínosné pre môj pracovný aj osobný život.
Určite využijem pre svoj rast spoločnosť Espiral, s.r.o. aj v budúcnosti a môžem ju odporučiť všetkým, ktorí sa chcú vzdelávať na vysokej úrovni s energickými a charizmatickými lektormi.
Vďaka za „poznatky, energiu, štart“, teším sa na ďalší spoločný tréning. 🙂

Vladimíra B. /Bratislava/
Kurz: Komunikačné a prezentačné zručnosti v Obchode

Vladimíra B. - Bratislava

Nakoľko som mala možnosť zúčastniť sa kurzu Professional Executive Assistant v spoločnosti Espiral, rada by som touto cestou vyjadrila svoju veľkú spokojnosť. Veľmi by som chcela vyzdvihnúť ústretovosť personálu, ktorý mi vyšiel v ústrety a vytvoril možnosti pre absolvovanie kurzu šitého mne na mieru, nakoľko mi môj zamestnávateľ neumožnil absolvovať štandardný trojdňový kurz.

Taktiež vyzdvihujem a pozitívne hodnotím celý priebeh kurzu. Hneď od prvého momentu som sa cítila veľmi príjemne v spoločnosti p. Feketovej, ktorá vytvorila úžasnú atmosféru nielen príjemnými priestormi, cateringom, ale hlavne svojim vystupovaním a vedením kurzu. Napriek zrýchlenej forme školenia mi p. Feketová odovzdala úžasné poznatky a skúsenosti, z ktorých budem určite dlhodobo čerpať. Taktiež by som chcela podčiarknuť skvelú pripravenosť aj čo sa týka materiálov, ktoré mi boli ponechané pre môj ďalší rozvoj.
Verím, že pri výbere tejto spoločnosti nebude nikto ľutovať nakoľko na mňa spoločnosť Espiral zapôsobila ako spoločnosť, ktorá je na úrovni, s niekoľkoročnými skúsenosťami.

Marcela D. /Bratislava/
Kurz: Professional Executive Assistant

Marcela D. - Bratislava

Milá Erika, keď som sa rozhodovala, kde absovlujem kurz asistentky, mala som na výber viac firiem, váhala som, s ktorou to vyskúšam. Keď sme si začali písať o type kurze a jeho priebehu, už zo štylistiky mailu mi bolo jasné, že toto nebude také obyčajné školenie, bude to niečo naviac! Tak trochu viem čítať medzi riadkami ? …a nemýlila som sa.
Človek žijúci na Slovensku má žiaľ iné skúsenosti s komunikáciou a táto mi dosť imponovala. Pri osobnom stretnutí s Tebou som sa o tom mohla naozaj presvedčiť. Máš veľkú charizmu, vieš dodať človeku stratené sebavedomie – po 3 rokoch na materskej sa to fakt zíde :-).

Školenie bolo super, dala si mi naozaj veľa informácii, typov a trikov. Nesmiem zabudnúť ani na Zuzku, ktorá ma “apgrejdla” do vyššieho zžitia – bytia s novým MS officom.
Priestory školenia boli pekné, rodinného charakteru, keďže sa konajú v rodinnom dome. Starostlivosť perfektná. No a prevetranie na záhrade ma naozaj osviežilo :-).
Ďakujem ešte raz za všetko a prajem Ti veľa úspechov a spokojné zákazníčky ako ja.

Michaela D. /Bratislava/
Kurz: Executive Assistant

Michaela D. - Bratislava

Milá Erika, ani neviem ako vyjadriť a opísať radosť a potešenie, že som sa rozhodla pre Vašu spoločnosť a mohla sa zúčastniť školenia práve u Vás!
Tak skvelý prístup som ešte nezažila. Úžasné Dva dni, Tri skvelé lektorky z ktorých chrlila láska k svojmu povolaniu a radosť odovzdávať vedomosti ďalej. Perfektná príprava, starostlivosť ako v 5 * Hoteli ? a ešte darček na konci týždňa, nič viac si žena nemôže priať ? Ďakujem za vzácne rady, teším sa, ako ich začnem využívať.
Prajem veľa úspechov a spokojných žien ako som ja ?
S pozdravom,

Monika B. /Bratislava/
Kurz: Soft Skills Profesionálneho manažéra, školiteľa

Monika B. - Bratislava

Ďakujem pani Erike aj jej tímu za vytvorenie úžasne pozitívnej atmosféry počas obidvoch tréningových dní. Tréning bol veľmi zaujímavý a prínosný pre moju prácu ale aj nesmierne obohacujúci pre súkromný život a osobnostný rast. Úspešné ženy ako pani Erika, sú pre mňa veľkou inšpiráciou a som veľmi rada, že som sa rozhodla vybrať si práve školenie spoločnosti Espiral.
Želám všetko dobré.

Ivana W. /Bratislava/
Kurz: Soft Skills Profesionálneho manažéra

Ivana W. - Bratislava

Milá Erika, ďakovala som Ti už veľa krát, ale nedá mi, aby som o Tebe a Tvojich spolupracovníkoch nedala vedieť aj ostatným váhajúcim ľuďom.

Som žena ako iné, vychovaná v starom režime spoločnosti. Málokto sa dostal na školu, ktorú si vybral a potom už z akéhokoľvek dôvodu nedostal šancu, alebo nemal možnosti dosiahnuť v živote viac. Ja som toho príkladom, ale nikdy ma neopustil pocit, že mám na viac. Chcela som študovať, ale rodinné, ani pracovné dôvody mi to neumožňovali.
Zrazu som po rokoch ostala bez práce a to bol štartér konečne urobiť niečo aj pre seba. Hľadala som na internete rôzne spôsoby rekvalifikácie. Vedela som čo by ma v živote bavilo robiť, tak som hľadala práve zameranie v administratíve. Natrafila som na rekvalifikačný kurz pre asistentky a napísala priamo na inštitút do Bratislavy s prosbou, či by mohli podobné kurzy robiť aj na Liptove. Obratom som dostala odpoveď, že majú už dopredu naplánované školenia.
Ale ďalšie riadky ma naozaj prekvapili. Samotná pani riaditeľka, Erika Feketová mi navrhla riešenie – individuálny mentoring.
Nikdy predtým som sa nestretla s takou ochotou a s takým prístupom.
Erika ma vyučovala cez skype, poposielala mi kopec materiálov na individuálne samoštúdium a všetko sme dopodrobna prebrali. Dala mi veľa rád, trikov a príkladov z vlastných skúseností. Prešli sme doslova od varenia kávy, cez spoločenský bontón až po schopnosť byť pilierom medzi zamestnancami a nadriadeným. Spozorovala každé moje zaváhanie a to čo mi robilo problém s trpezlivosťou vysvetlila. Pri výučbe Excel-u mi prizvala na pomoc Zuzanku Dranačkovú, ktorej touto cestou tiež ďakujem za trpezlivosť.

Erika je jeden úžasný človek.
Je to drobná, ale silná žienka, ktorá dokáže veľa naučiť, pochopiť aj povzbudiť. Je vidieť, že ju táto práca teší a rada svoje skúsenosti odovzdáva ďalej. Hovorí sa, že jedlo varené z láskou chutí lepšie a aj Erika svoju prácu robí s láskou.
Vzdelávací inštitút Espiral vrelo odporúčam. Nezískate len certifikát, ale aj srdečných priateľov, ktorí Vám radi poradia aj keď už ten certifikát zapadne prachom.
Erika, srdečne za všetko ďakujem a prajem celej Vašej spoločnosti veľa úspechov.

Alena L. /Ružomberok/
Kurz: Professional Executive Assistant

Alena L. - Ružomberok

Milá Erika,

ďakujem za tých pár dní, ktoré sme strávili spolu. Školenie, ktoré som absolvovala bolo jedným slovom úžasné. Vlastne by sa dalo povedať, že to ani nebolo klasicky očakávané školenie, pretože jednotlivé témy boli preberané prirodzene, popretkávané vlastnými skúsenosťami a názormi. Navyše, ako bonus príjemné a zaujímavé stretnutia so zaujímavými ľuďmi
Erika je proste profesionálka, ktorá svoje skúsenosti a pozitívnu energiu dokáže odovzdávať ďalej.

Erika, Ty si jeden úžasný človiečik, ktorý dokáže ľudí motivovať a pozitívne naladiť nielen pri osobnom stretnutí, ale dokonca aj pri online stretnutí. Ďakujem.

Lucia H. /Košice/
Kurz: Professional Executive Assistant

Lucia H. - Košice

Milá Erika, ďakujem Ti veľmi pekne, tvoje myšlienky a poznatky, ktoré si nám odovzdala boli skvelým prínosom nielen do pracovného ale aj súkromného života. Nesmierne si vážim, že som mala možnosť prísť na toto školenie. Priebeh školenia, celkový dojem a pocit hodnotím nadpriemerne výborne. Školenie sa odohrávalo v milej priateľskej atmosfére, kde sme sa nielen veľa dozvedeli, ale sa aj zasmiali. Mnohé tvoje nápady, myšlienky, používam vo svojom živote, ľudí vnímam ako svoje zrkadlo a snažím sa všetko si naplno užívať. Mnohé časti z prezentácií som si vytlačila a po presune na nový stôl (začiatkom júna), si ich plánujem nalepiť pri monitore, aby som ich mala stále na očiach.

Želám Ti veľa šťastia a vydarených školení, veľa zdravia pre Teba aj Tvoju rodinku, Tvoj tím a veľa úsmevných situácií na rozveselenie v živote ? Ďakujem za všetko a teším sa ešte na koučing niekedy v budúcnosti ?

Simona G. /Bratislava/
Kurz: Výkonná asistentka, Executive Assistant to the CEO – kurz pre pokročilých

Simona G. - Bratislava

Ahoj Erika, chcem Ti veľmi pekne poďakovať za úžasné 2 dni plné energie, ktoré vo mne prebudili niečo, o čom som ani nevedela že vôbec mám ? Snažím sa nestresovať a byť sama sebou, a môžem hrdo povedať, že to vôbec nie je ťažké. Takýto tréning by som odporučila vyskúšať každej žene, aj takým čo si myslia, že ho vôbec nepotrebujú. Ja som si to myslela tiež.

Rada som ťa spoznala a si veľmi zaujímavá osobnosť. Nikdy som sa nestretla s osobou, ktorá by sa tak detailne o mňa zaujímala. Ešte raz ĎAKUJEM ?

Janka V. /Bratislava/
Kurz: Time management ženy v živote i v biznise

Janka V. - Bratislava

Ahoj Erika, až teraz si uvedomujem, že je pre mňa neuveriteľne ťažké napísať referenciu, pretože toľko vďaky a nadšenia, ktoré v sebe mám sa slovami opísať nedá. Chcelo by to vidieť tie iskričky v mojich očiach a hrejivý pocit na srdiečku:) Ale zároveň aj smútok, že už to skončilo. Týmto predslovom chcem iba povedať, že som Ti vďačná za všetko, čo si pre mňa urobila a robíš, za Tvoju nezištnú ochotu, “pozáručný servis”, či ako to ty voláš :), úprimnosť a vôbec za to, že som mala možnosť ťa spoznať.
P.S. šťastný to človek po Tvojom boku;)

Milá Erika, dovoľ mi poďakovať sa Ti oficiálne za výbornú spoluprácu ako po profesijnej, tak po ľudskej stránke. Toto poďakovanie patrí Tebe a celému tímu spoločnosti Espiral s.r.o. Svoju prácu robíte ukážkovo a od srdca, čo je nielen vidieť, ale aj cítiť, preto som sa vo Vašej spoločnosti cítila po celý čas úžasne.

Erika, si úžasná osôbka plná energie, pozitivizmu,nadšenia a ochoty pomáhať druhým. Neľutujem, že som sa rozhodla osloviť Ťa a vrelo odporúčam každému, kto, čo i len trošku zvažuje spoluprácu s Tebou a Tvojim tímom. Ďakujem v prvom rade za možnosť spoznať Ťa a za to, že si mi pomohla uvedomiť si, že nie som až taký “stratený prípad” ? Ďakujem za Tvoj profesionálny a zároveň ľudský prístup ako aj za cenné rady do života. Stretnutia s Tebou mi dodali sebavedomie, iný pohľad na svet, pomohla si mi uvodomiť si svoje hodnoty a veci, za ktoré môžem byť už teraz vďačná. Ďakujem za všetky dôležité skills, ktoré verím, že sa mi v živote zídu a umožnia mi nájsť si tú svoju „prácu snov“ ?

Janka K. /Bratislava/
Kurz: Soft a hard skills profesionálneho manažéra

janka K. - Bratislava

Ja sama som koučka, no občas, keď cítim, že prichádza zlomová chvíľa v mojom živote, rozhodnem sa nekoučovať samú seba, ale požiadať niekoho, kto ma procesom prevedie. Erika Feketová mi už viackrát dokázala svoj citlivý prístup v ktorejkoľvek oblasti (pracovnej, priateľskej), ale aktuálne posledná koučovacia hodina bola pre mňa zážitkom, na ktorý doslovne nikdy nezabudnem. Moja skvelá koučka dokázala nielen s cielenými otázkami, ale samotnou svojou osobnosťou a vyžarovaním pôsobiť na mňa tak, že som zo seba vytiahla aj také uvedomenia, ku ktorým by som sa možno dopracovala dlhými meditáciami a bolestivými skúsenosťami počas nasledovných mesiacov, alebo aj rokov. Spoločne sme odhalili také informácie, ktoré boli vo mne, no netušila som o nich. Nosila som ich v sebe tri roky a zrazu jedna hodina s Erikou a všetko sa vyjasnilo, otvorilo, odblokovalo a vyriešilo. Vďaka Erike som znova nielen na správnej ceste, ale idem aj správnym smerom. Vlastne už neidem, ale „letím“ neporovnateľne rýchlejšie, ako som prešľapovala doteraz…

Erika, som Ti nesmierne vďačná! Ďakujem a prajem Ti len to najlepšie v každej oblasti života. Si darom pre každého, kto ťa môže osobne poznať!

Monika Jakubeczová
www.jakubeczova.sk

Monika J. - Dunajská Streda

Moje postrehy a pocity:
– úžasná atmosféra od prvého dňa po posledný
– ráno som vstavala s pocitom, že juchuuuuuu!… opäť budeme spolu ?
– oprášenie si poznatkov a získanie ďalších nových
– obohacujúce výmeny skúseností
– spoznanie Vašich osobností (ste krásne zvonku i z vnútra) :o)
– pripomenutie si, aká dôležitá je úloha asistentky a som hrdá na to, pretože aj keď si to málo kto uvedomuje, my manažujeme a hýbeme časom i pocitmi šéfa, kolegov, ako aj celej spoločnosti ;o)

Ďakujem, že som Vás stretla a že som s Vami mohla stráviť tie plnohodnotné tri dni. Ani sekunda našich životov nevyšla nazmar. Aspoň takto to cítim ja.“

Linda B. /Bratislava/
Kurz: Business Lady – dokonalá profesionálka

Linda B. - Bratislava

Monika, naša účastníčka kurzu, nám po krátkom, úvodnom príbehu … bola to skúsenosť z práce, napovedajúca, koľko skvelých vecí jej priniesol nový pohľad na pracovné vzťahy (zámerne príbeh necitujeme, aby sme boli diskrétni), ďalej napísala:

Ahojte.
Veľa som sa za tie 3 dni naučila, či už o ľuďoch, pocitoch, vzťahoch…a vo Vašom podaní to bolo úplne, že úžasné. Ďakujem za ponúknutú príležitosť, ktorá vo mne zanechala naozaj hlboký dojem. Vaše školenie bolo podávané príjemnou a zábavnou formou, a to nie každý dokáže vytvoriť takú, priam rodinnú atmosféru, v dnešnej dobe je to priam vzácne, lebo každý sa uzatvára do seba a my sme sa aj napriek tomu, že sme sa nepoznali dokázali otvoriť a porozprávať (aj odmaľovať sa jedna pred druhou, ako Erika spomenula), to veľa ľudí nevie ani po rokoch.
Bola som už na viacerých školeniach, no toto bolo jednoznačne najlepšie aké som doposiaľ zažila, aj som to tak v kútiku duše očakávala, lebo ako poznám Eriku, aký je to pedant a na všetkom si dá záležať a robí veci, nie na 100 ale asi na 300% :)), tak sa to dalo čakať, len som nečakala, že to vo mne zanechá také úžasné pocity. Baby boli ste perfektné, aj prostredie (aj tí chlapi, xixi :), aj koláčiky, aj všetko ostatné na čo si len spomeniem, …proste najlepšia konštelácia hviezdneho zoskupenia aká len mohla byť :)) cítila som sa skvele, ďakujem z celého ♥.
Aj ja dúfam, že ostaneme v kontakte.

Monika Š. /Bratislava/
Kurz: Asistentka od A po Z – Business lady

Monika Š. - Bratislava

Milá Erika, tieto tri dni mi dali viac ako si dokážete predstaviť. Bolo mi úžasne vo Vašej spoločnosti a tiež stále spomínam na celé školenie. Ty a Janka ste mi tak veľmi pomohli, poradili a posunuli ma dopredu. Ste úžasné Ženy s veľkým Ž :). Samozrejme aj baby boli úžasné, fakt sme sa lepšie nájsť ani nemohli. Nikto ma nechápal keď som povedala, že na školení bolo úžasne a to bolo hlavne vďaka tebe a Janke. Dali ste do toho celé srdce a neverím, že by mohol byť človek, ktorý sa na Vás dokáže mračiť. Patrí Vám veľká vďaka.
“ Moja túžba = môj cieľ = moja cesta“
Toto si zapamätám a budem sa tým aj riadiť. ?
Mám takú „guču“ v hrdle a chcelo by sa mi plakať, keď si spomeniem na atmosféru, ktorú sme si spoločne vytvorili zážitkami a skúsenosťami. Dúfam, že ten Monikin plán sa uskutoční, aby sme sa mohli v tejto zostave ešte aspoň raz stretnúť. ?

Hlavne Vám prajem veľa úspechov na školeniach, na ktorých robíte ženy ženami, dodávate sebavedomie, životné ciele, chuť do života a hlavne úsmev, ktorý je pre náš život veľmi dôležitý. Týmto spôsobom robíte svet krajším a za to Vám patrí velikááááááánske ĎAKUJEM. Taktiež tebe a Janke prajem úspechy aj v rodinnom živote, pretože chlap, ktorý Vás má by mal ďakovať Bohu. 🙂 Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem. Rada sa vyjadrím aj na Ezeny.sk, aby ženy, ktoré rozmýšľajú nad takýmto kurzom už rozmýšľať nemuseli. Veľmi sa na Vás teším opäť.
XOXO (bozky a objatia :)) Usmievavá recepčná 🙂

Katarína K. /Bratislava/
Kurz: Asistentka od A po Z – Business lady

Katarína K. - Bratislava

4-dňový intenzívny individuálny kurz ‘’Výkonná Asistentka, inšpiratívny člen tímu’’, ktorý bol pod vedením výbornej, ľudskej, vtipnej a hlavne profesionálnej koučky Eriky Feketovej, ma neskutočne obohatil a to nie len profesne, ale aj súkromne.

Získala som vedomosti a zručnosti, ako budovať kvalitné vzťahy v práci, ale aj v živote, ako efektívne a asertívne komunikovať, aby mal človek pozitívny vplyv a v konečnom dôsledku ma posilnil v mojej podstate, ukotvil moju osobnosť.

Kurz bol vedený interaktívne, hravo, s využitím modernej technológie, profesionálne a zároveň veľmi ľudsky. Páčilo sa mi tiež krásne zariadenie miestností, ktoré tiež dotvárali príjemné prostredie. Som vďačná, že som ho mohla absolvovať a tak spoznať iný rozmer komunikácie so sebou a okolím a nakoniec – stať sa charizmatickou.

Simona B. /Bratislava/
Kurz: Výkonná asistentka, inšpiratívny člen tímu (2+2 dni)

Apríl 2020

 

Simona B. - Bratislava

Milá Erika,

chcem sa Ti z celého  srdca poďakovať za 8 úžasných dní strávených na Tvojom tréningu, v Espiral. Ja by som to tréningom ani nenazvala, pretože som sa cítila skvelo – ako na dovolenke, na ktorej som mala možnosť spoznať nových, veľmi príjemných ľudí, zahrať si rôzne hry :-), len tak „sa rozprávať“ a pritom získavať nové skúsenosti, vedomosti, poznatky a vylepšovať si svoje zručnosti.

Vďaka Tvojmu láskavému, empatickému, priateľskému a zároveň aj profesionálnemu prístupu to boli nádherné dni naplnené zážitkami, informáciami, otázkami, odpoveďami,  sebapoznávaním…..  Rozdávala si medzi nás nielen svoje vzácne vedomosti, ale aj svoju pozitívnu energiu, dobrú náladu, nadšenie a lásku. Rovnako Zuzka, Lucka i Erika, ktoré si medzi nás pozvala, nás obdarovali svojimi vedomosťami, skúsenosťami a zručnosťami.

Každý deň bol harmonický, pohodový a ja som do seba nasávala Tvoje slová, rady a vedomosti, ktoré som si so sebou odniesla a začala ich používať v praxi. Každá téma bola pre mňa prínosom  S Tvojou pomocou som si pripomenula môj vysnívaný cieľ s mojím tímom v práci a mala som  možnosť vidieť cestu, ktorou by som sa do toho cieľa dostala. Na túto cestu som aj vykročila a aj keď je to cesta dlhá a náročná, tak verím, že sa aj s pomocou môjho tímu dostaneme spolu do vysnívaného cieľa. Neustále si pripomínam čo som sa naučila a svoje nové poznatky prenášam do praxe. 

Som Ti vďačná aj za príležitosť spoznať sa s dvomi úžasnými dievčatami – Katkou a Monikou, ktoré boli mojimi spoločníčkami na mojej vzdelávacej „dovolenke“  :-).

Taktiež som mala možnosť byť členkou väčšieho 10-členného tímu, kde bol každý inou osobnosťou so svojimi silnými i slabými stránkami a pod Tvojim vedením sme sa krásne dopĺňali.  

 

Milá Erika, nemám dostatok slov na to, aby som vyjadrila všetku svoju vďaku a všetky svoje pocity. Vošla si do môjho srdca a tam už budeš mať navždy svoje miesto. Si úžasná, výnimočná, jedinečná, charizmatická osobnosť, ktorú si veľmi vážim a ctím. Verím, že sa ešte na nejakom školení stretneme a ja budem opäť čerpať z Tvojich odovzdávaných vedomostí, energie a entuziazmu.

Ešte raz ďakujem a prajem Ti do Tvojho profesného i osobného života len to najlepšie.

Adriana
Kurz: Vedenie ľudí INAK * nadšenie * motivácia * koučovací prístup – špeciálny výcvik profesionálneho manažéra (8 DNÍ)

Adriana V. - Bratislava

Erika Feketová, je pre mňa človek, ktorý sa vyskytol v mojom živote jedného dňa, vlastne už ani neviem ako a kedy, ale faktom je, že sa sprevádzame od vtedy na našich profesionálnych životných cestách.

Erika mi od začiatku nezištne pomáha svojimi radami, vyjasnením si mojich „technických“ dilem, považujem ju za svoju koučku, trénerku a je mojou ozajstnou kamarátkou.

Erika je výnimočný človek, ktorý sa vkladá do tém na viac ako 100%, je vždy neuveriteľne uvoľnená, autentická, kompetentná, pretože svoj život zasvätila seba vzdelávaniu, aby potom mohla vzdelávať a pomáhať iným / všetkým, ktorí chcú.

Aj touto cestou sa chcem tebe, Erika, poďakovať za všetky rady, podnety a za všetko čo so mnou zdieľaš.

 

Rudolf (Rudy) Ivan /Detva/ 

Kurz: Profilovanie osobnosti – pokročilo 

Rudolf (Rudy) I. - Detva

Ahoj Erika,

 

prezerám si podklady ku kurzu od Teba (prezentácie, videá, papiere) a som plný dojmov. Hlavou mi prúdia myšlienky na rôzne situácie zažité v minulosti, ako som ich riešil vtedy a ako by som sa mohol zachovať teraz.

 

Jedno je však isté: máš moju veľkú úctu, obdiv a vďaku za všetko, čo nielen pre mňa, ale aj pre ďalších Tvojich študentov robíš. Nejde len o materiály, ale najmä o to, ako sa vieš milo, priateľsky a plnohodnotne človekovi venovať celý deň a odovzdať spústu myšlienok, nápadov a inšpirácií.

 

O to viac sa teším na zajtra 🙂

 

Ešte raz veľká vďaka,

Ivan

Ivan M. - Trnava

Milá (zlatá) Erika ?,

 

ďakujem Ti veľmi za možnosť byť súčasťou Tvojho školenia. Úprimne, neprichodia mi na myseľ vhodné – dostatočne hlboké slová, ktorými by som mohla vyjadriť svoju vďaku. Bolo mi nesmiernou cťou Ťa spoznať, vnímať Ťa a učiť sa od Teba.

Mne osobne si otvorila oči v kľúčových veciach, ktoré ma trápili a nejako som stagnovala (aj keď zaznelo z úst našej školiteľky, že človek nestagnuje ? ) na mieste netušiac, že nie ja som vinníkom.

Zároveň si mi pomohla v najdôležitejšej veci a to je aktívne počúvanie – hra s kartičkami ma úplne odpálila a ukázala mi, akú veľkú chybu robím, že nepočúvam, ale upriamujem sa už na to, aký výsledok bude. A pritom podstata veci mi ustavične unikala.

Samozrejme si mi krásne objasnila pojmy ako CHARIZMA a ASERTIVITA, dva fenomény, ktoré skutočne od ukončenia školenia pozorujem a veľmi vnímam na ľuďoch ktorých stretám, či vôbec týmito vlastnosťami disponujú, či vedia s nimi pracovať a akým spôsobom ich prenášajú už iba na mňa.

Stanovenie presných termínov odovzdania úloh, či podrobnejšie získavanie informácií na ich kompletizáciu mi stále znie v sluchách a kladiem na to veľký dôraz.

Včera som „asertívne“ požiadala môjho šéfa o 5 minútové sedenie, na ktoré som sa pripravovala počas víkendu. Nakoniec to bolo 30 minútové sedenie a myslím, že náš rozhovor bol dosť kľúčový a posunie nás oboch lepším, organizovanejším smerom a vzájomnej pohodovej spolupráci. ?

Obaja sa snažíme vzájomne komunikovať, je vidieť jeho snahu ma informovať o všetkých jeho aktivitách a plánoch, čo ma veľmi, skutočne veľmi teší. Ako mi povedal, malo to byť školenie nie len pre mňa, ale hlavne preňho.

 

Keby si mala aj Ty maličký zápisník, tak by som Ti tam napísala, že si:

E – Energicky empatická ?

R – Rozumne rafinovaná ?

I –  Ideálne inteligentná ?

K – Krásne krehká ?

A – Asertívne ambiciózna ? ( ak také spojenie vôbec existuje )

 

Ďakujem veľmi a určite sme sa nevideli naposledy ?!!!

 

PS1: Všetky materiály, ktoré som obdržala sú úžasné a určite mi budú skvelým sprievodcom počas celého môjho putovania?.

 

 

Veľa šťastia milá Erika a ešte raz moje pokorné a veľké ĎAKUJEM!!!!!!!

S úctou,

Jana

 

Jana S. /Moravský Sv. Ján/
Kurz: Výkonná asistentka, Executive Assistant to the CEO – kurz pre pokročilých

Jana S. - Moravský Sv. Ján

Dobrý deň,

tréning v Espiral-e, bol významným schodíkom k môjmu lepšiemu sebapoznaniu, ako aj manažérskemu rozhodovaniu.

Techniky, metódy a spôsoby premýšľania, ktoré som vďaka tomuto tréningu a taktiež koučingu objavil, ma naučili vnímať nielen pracovne výzvy, problémy a situácie iným spôsobom, ale najmä mi ponúkli spôsob ako objaviť a poloziť si správne otázky a nájsť na ne inovatívnejšie a správnejšie spôsoby riešenia.

Koučing, aj vďaka Erikinej osobnosti, jej pozitívneho, na ciel orientovaného, profesionálneho a pritom hlboko ľudského prístupu, považujem za skvelý doplnok profesionálneho aj osobnostného rastu.

Ďakujem veľmi pekne,

Peter J.
Kurz: Individuálny rozvojový program mäkkých zručností, šitý na mieru

Peter J. - Bratislava

Milá Erika,

veľmi rád by som sa Ti poďakoval za celkový rast mojej osoby a za zmenu, ktorá nastala v tak krátkom čase. Prvýkrát sme sa stretli na kurze, ktorý bol zameraný na zlepšenie mojich komunikačných schopností a na lepšie porozumenie ostatných ľudí. Na tomto kurze som bol očarený Tvojim osobitným prístupom a pozitívnou energiou, vzájomnú interakciu s participujúcimi, množstvo hier, praktických príkladov a skvelý zážitok. 

Moja veľká spokojnosť vyústila k ďalším spoločným stretnutiam, na ktorých sme preberali moju osobnosť. Na uvedených stretnutiach som sa naučil veľa o sebe a mojom osobnom a kariérnom raste. 

Veľmi oceňujem najmä pohotové odpovede na moje časté otázky a najmä zmenu môjho myslenia, ktorá vďaka Tebe u mňa nastala. Taktiež veľmi oceňujem sprostredkovanie mnohých motivačných videí, literatúry, iných materiálov a v neposlednom rade Tvoje promptné odpovede na akékoľvek otázky, ktoré u mňa nastali po vstrebávaní všetkých myšlienok zo vzájomných stretnutí a zahlcoval som nimi pravidelne Tvoju schránku elektronickej pošty.

Výsledkom stretnutí je moje vyššie sebavedomie, pozitívne zmýšľanie a najmä radosť z osobného a pracovného života..

Vďaka za všetko!

Jano

Ján K. /Bratislava/
Kurz: Poďme si rozumieť! – Efektívna komunikácia, aktívne počúvanie, asertivita a rokovacie zručnosti v praxi
Individuálny kariérny koučing

Ján K. - Bratislava

Ahoj Erika,

asi si na mňa intenzívne myslela , … Musím ti povedať – včera som potrebovala trochu oprášiť hlavu z komunikácií konfliktov (riešila som cez týždeň niečo v práci) a tak som sadla ku knihám.

Hovorím si, v práci mám „tie“ nahraté poznámky od Eriky, ráno ich pozriem! – spomenula som si na vetu, keď si mi povedala, že keď budem potrebovať informácie, viem kde ich nájdem. Povedala som si, že ti ráno napíšem. Milo som bola prekvapená, keď prvá nabehnutá správa bola od teba.

S odstupom času vnímam to moje individuálne školenie úplne inak.
Veľmi pekne chcem poďakovať TEBE a obom lektorom za super pracovnú atmosféru a hlavne to, že ste mi veľký rozsah tém skĺbili do tak malého času. Často si preberám v hlave všetky tie myšlienky a rady a ver never aplikujem.

Pochválim sa Ti zvládnutím prezentácií na zasadnutiach, mám rýchlejší Excel, lepšiu etiketu, a čo sa týka manažmentu a riadenia ľudí, proste všetko od kolegu -„zo života“ aplikujem. A ešte aj tie tvoje lístočky na zrkadle :).
Želám všetko len to najlepšie a do budúcnosti veľa dobrých nápadov a počúvajúcich poslucháčov.

Slávka L. /Bratislava/
Kurz: Soft Skills Profesionálneho manažéra, konateľa
Business lady I. a II.

Slávka L. - Bratislava

Keď sa ma niekto spýta na môj názor na túto malú / veľkú firmu a ich dievčatá, s úsmevom na perách poviem, že je to najlepšia investícia, ktorú môže žena do seba dať, pokiaľ chce na sebe pracovať.

Sú tam skvelé odborníčky, ktoré milujú svoju prácu a ktoré Vás nielen veľa naučia, dajú dobré rady a tipy, ale vás aj nabijú toľkou energiou, že aj pri tom množstve informácií sa človek cíti skvelo a plný sily. Aj ja som si povedala, že do konca roka už budem iba oddychovať, no akosi si stále v mysli premietam naše rozhovory, čítam materiály, ktoré som dostala…?

Doteraz som bola maniak na vzdelávanie sa, ale odkedy som prišla z vášho školenia plná síl, energie, entuziazmu a odhodlania, zaraďujú ma medzi bláznov.

Ďakujem vám Erika, Zuzanka a Mary, za váš čas, skvelé konzultácie a rady a doživotný servis?

A Tebe Erika, ďakujem, že si vymyslela a založila takúto spoločnosť, ktorá pomáha a dlho bude všetkým, ktorí sa chcú učiť, doplniť si vedomosti, či len oprášiť tie staré. Si silná žena a inšpiratívny človek.

Ďakujem veľmi pekne,

Evka S. /Prievidza/
Kurz: Soft Skills Profesionálneho manažéra,
Business lady II.

Evka S. - Prievidza

Drahá Erika,

s obrovským rešpektom a vďačnosťou, Ti chcem dať spätnú väzbu na ŠPECIÁLNY VÝCVIK PROFESIONÁLNEHO MANAŽÉRA „VEDENIE ĽUDÍ INAK ° NADŠENIE ° MOTIVÁCIA ° KOUČOVACÍ PRÍSTUP“.

Kedykoľvek použi s menom, aj s naším logom. 🙂

Vždy, keď sa prihlásim na kurz, tak mi v procese chvíľku trvá, zaradiť sa a zladiť so skupinou, najmä ak ide o workshop alebo seminár, ktorý sa úplne týka mojej práce. Predtým ako som prišla k Tebe, tiež som z toho mala obavy. Postupne ma však informácie, aktivity a prístup Teba a žien, ktoré si si vybrala ako spolu-lektorky, začali roztápať. 

Všetky komunikačné tréningy, asertivita, spätná väzba, aktívne počúvanie, koučingové metódy boli premyslené a mne osobne veľmi sadli a našla som sa v nich. Veľmi oceňujem, že si nám na úvod koučingu nedala presnú štruktúru otázok. Posledné dni sa stretávam s tým, že keď poviem koučing, ľudia reagujú v zmysle, že už si pamätajú ako idú otázky za sebou a technická formálnosť im kazí pocit z toho, že za koučom prišli. Tým, že si nám nedala presný návod a nechala nás do rozhovorov ísť prirodzene, začala som vnímať koučing ako vec, do ktorej môžem svoju prirodzenosť pokojne priniesť a bude to pre koučovaného len prínosom. Veľká miera slobody, ktorú ja pri všetkom potrebujem.

Bola som skeptická k stylingovej časti programu, teraz som však zaň veľmi vďačná. Luciu Jacq srdečne pozdravujem. Nakúpila som príjemné pančuchy, gél na „učesanie“ obočia, aj topánky vyššie ako mám členky (aj keď zase v mojom art štýle, čiže barefootky).

Všetko čo sme od Teba a dievčat počas kurzu získali je prudko použiteľné a navyše si mi dala odvahu priniesť do práce aj mnoho ďalších vecí, ktoré napr. používam s Terezkou (dcérou), ale nenapadlo mi, že by som to mohla využiť – obrazové kartičky atď. Stále si opakujem tú vetu: „Chodiť sme sa naučili chodením.“ A tak som vstala a idem… 😉 

Vďaka za vety o tom ako vnímaš konkurenciu. Cítim to rovnako, ale nikdy som to nevedela správne pomenovať.  

Ďakujem za príjemné prostredie, občerstvenie, pocit ľudského tepla, priestoru, kde sa naozaj veľmi dobre a slobodne pracuje. 

Nepochybujem, že budeš v kurzoch pokračovať ďalej. Viem si predstaviť aj víkendovky napríklad pre ženy, ktoré sa po materskej vracajú do práce a neveria si, alebo chcú rozbehnúť niečo iné (myslím, že to už aj robíš). Vieš im totiž dať láskavým spôsobom najavo, že sú skvelé a podporiť ich sebavedomie, čo vnímam ako vzácne. 

Tvoje kurzy budem vždy rada odporúčať ďalej a budem na Teba, Lucku, Zuzku a Eriku, ako i úžasnú partičku ľudí,  myslieť aj pracovne. 

 

Prajem Ti krásny adventný čas.

Ďakujem 😉 

Katka Makara

Happy Manager

Kurz: Vedenie ľudí INAK * nadšenie * motivácia * koučovací prístup – špeciálny výcvik profesionálneho manažéra (8 DNÍ)

2019

Katka M. - Bratislava

Milá Erika, 

veľmi pekne ďakujem Tebe a tvojmu tímu, za priateľský a individuálny prístup, príjemnú atmosféru. 

 

Od začiatku som vedela, že tento kurz nebude len tak obyčajný a naozaj si z neho veľa odnesiem. Moje očakávanie sa naplnilo a s radosťou som sa tešila na každý jeden kurz. 

Vďaka tvojej pomoci a pomoci tímu, som si prišla na veľa odpovedí a zistila, čo vlastne chcem, čo ma baví, ako riešiť rôzne situácie, komunikáciu s ľuďmi, ako sa správne obliekať a iné. 

Pre mňa je dôležité to čo sa učím, aby som rovno videla v praxi a vyskúšala si to, inak by som to po chvíli zabudla. 

Erika, ĎAKUJEM, že celý kurz bol práve týmto štýlom, akým som to potrebovala a preto si pamätám dodnes čo sme robili a ako sme to robili.

Prajem tebe a tvojmu tímu veľa energie, radosti odovzdávať svoje know how praktickými cvičeniami a veľa spokojných klientov. 

PS: Ja by som chodila k tebe radšej každý deň na kurz, ako sedieť v práci 8 hod. 😀 

PS: Takýto kurz by som odporučila každej jednej osobe, firme (áno, aj riaditeľom firiem), pretože Vám to prinesie veľa nových inšpirácií, energie, spokojných ľudí a klientov. Bude sa Vám oveľa lepšie spolupracovať, budete sa viac usmievať a pochopíte kde robíte chybu.

 

Ďakujem.

S úctou

Monika

Kurz: Vedenie ľudí INAK * nadšenie * motivácia * koučovací prístup – špeciálny výcvik profesionálneho manažéra (8 DNÍ)

Monika Š. - Bratislava

Milé dámy, milá Erika,

už od utorku myslím každý deň na teba aj na Lucku, že sa vám poďakujem za pekný zážitok, veľmi si to od teba, Erika vážim a som ti za všetko vďačná.

Čo sa týka vizážistky a módnej stylistky, Lucky, je to veľmi zlatá a skromná bytosť a som ti vďačná aj za to, že si mi vysnívala stretnutie s ňou. A to nie len z toho dôvodu, že ma mala niečo naučiť, ale aj pre všetky jej slová, ktoré mi povedala do života.

A vážim si to o to viac, že aj napriek jej práci vo veľkej modelingovej agentúre, sa ku mne správala veľmi priateľsky a nedala mi vôbec pocítiť, že sa o seba nestarám možno tak, ako by sa čakalo od ženy v mojom veku.

Stretnutie s Luckou bol pre mňa ozajstný zážitok, ako z profesionálnej, tak aj ľudskej stránky. Veľmi sa mi páčil jej prístup, keďže v oblasti vizáže a líčenia vôbec „nie som doma“, no za celý čas som nemala ani raz pri nej pocit menejcennosti. Ešte pred jej stretnutím som si myslela, že tieto veci sa nenaučím a nebudem používať. No už po pár minútach Luckinej lekcie, ma to začalo zaujímať a viem, že Luckine rady mi pomôžu cítiť sa v akejkoľvek spoločnosti viac žensky, krajšia a sebavedomejšia.

Som rada, že som takéto školenie mohla absolvovať.

Niekedy naozaj stačí veľmi málo na to, aby sa žena cítila krajšia a tým pádom stúpa aj jej sebavedomie.

Doporučujem všetkým dievčatám a ženám v každom veku.

Veľké ĎAKUJEM Erika a Lucka,

Monika

 

Monika K. /Podzámčok/
Kurz: Kurz sebalíčenia – byť sama sebe vizážistkou, vedieť sa pripraviť na recepciu, párty
Individuálne poradenstvo v oblasti vizáže

Monika K. - Podzámčok

Ahoj Erika,

ďakujem ešte raz za výborné školenie, stále si pripomínam, čo som sa naučila a snažím  sa to aplikovať v praxi.

Si skvelá koučka a máš výborný tím. Držím palce a želám ešte veľa spokojných klientiek.

Fotky, profily od Lindy Kiskovej Bohušovej, sa mi tiež páčia a už sa teším, ako si ich dám na sociálne siete 🙂

Čo sa týka jazdy na koni, rada by som ju skúsila prvý júlový týždeň, už sa veľmi teším.

 

 

Ešte raz ďakujem za všetko,

Gabika M. /Bratislava/

Kurz: Sebaistá žena – Inšpiratívny člen tímu
Individuálny kariérny koučing

Individuálny koučing na koni – zo sedla prerásť samu seba

Gabika M. - Bratislava

Dňa 29.3.19, sa konala v BA 5. konferencia SSSaPa sestier ošetrovateľského manažmentu.

Erika Feketová, mentálna koučka a trénerka pre osobnostný rozvoj, prednášala na tému: “Bdelá reč tela – univerzálny kľúč k nášmu podvedomiu.” Jej prednáška bola profesionálna, zaujímavá a motivujúca.

Účastníci konferencie sa počas prednášky aktívne zapájali. Od viacerých účastníkov konferencie dostávam ( ako predsednícka sekcia) denne e-maily s chválami na Eriku. Oceňujú jej profesionalitu, príjemné vystupovanie, motivujúce slová, akčnosť pri prednášaní, ľudskosť, odbornosť, zaujímavú tému prednášky.

Ďakujem Erike za každoročnú účasť na konferencii a teším sa opäť o rok na stretnutie.

 

Mgr. Lucia Ochabová,dipl. s. /predsedníčka Sekcie ošetrovateľského manažmentu

Lucia O. - Bratislava

Ahojte Erika a Mary,

bolo mi s vami skvele. Veľmi zaujímavé bolo s vami vniknúť viac do tajomstva koučingu.

Aktívne počúvanie som poznala, viesť vedome rozhovor s tým, že sa sústredím na človeka oproti mne, je kľúčové a ešte viac som si uvedomila túto hodnotu pri hľadaní a špecifikovaní cieľa – teraz tomu rozumiem oveľa viac.

Analýza a typológia osobnostného profilu ako aj tímových rolí bola rýchla a z veľkej miery presná. Verím, že to bude pre mňa významnou pomocou pri hľadaní riešení nie len v pracovnej , ale aj osobnej oblasti.

Vyjadrovanie (negatívnej) spätnej väzby, bolo pre mňa veľkou školou a je to oblasť, na ktorej ešte musím popracovať. Stanovovanie cieľov SMART-B a GROW, ste nám výborne vysvetlili, trénovanie a vaša podpora boli výborné. Disneyho model (vizionár, realista a kritik) sa mi tiež veľmi páčil – to by som ešte rada trénovala viac. Profil inšpiratívneho leadra sme spoločne popísali a čo je pomenované – môže ísť do života.

Celkový model, ktorý ste spoločne vytvorili, bol veľmi vyvážený a komplexný. Za tri dni ste vydolovali maximum. Vaša osobnostná rozdielnosť sa krásne prelínala a udržiavala dynamiku a harmóniu celého tréningu.

Skupina nás všetkých, vytvorila jedinečnú konšteláciu, ktorú by som vyjadrila slovami ako  PODPORA, PREBUDENIE a UTVRDENIE  🙂

Ďakujem vám obom, že som mala možnosť vstúpiť medzi vás a môžem byť tohto rozvojového programu súčasťou.

Teším sa na vás v marci!

 

Srdečne,

Andrea

Kurz:: Inšpiratívny leadership – Projektové riadenie v praxi (6 DNI) – TOP tréning „Motivačný líder, manažér ako kouč“

 

 

Andrea H. - Viedeň

Ahojte dievčatá, ja som rovnako celý víkend preberala čo sa povedalo, ako sme sa smiali a ako mi bolo s Vami úžasne. Pravdupovediac som sa ženskej spoločnosti radšej vyhýbala a chýr o babských jazdách som len ironicky okomentovala: „To ja nemusím“. Po týchto 3 dňoch mi je jasné, že to bolo práve to, čo mi chýbalo. Moja prvá babská jazda (pardon, babské školenie ? ) dopadla na výbornú!!!
Nikdy sa neotváram v cudzom prostredí a som vtedy skôr poslucháč (pozorovateľ), ale chcela som svojimi vstupmi= skúsenosťami otvoriť aj vás, pretože i pre mňa sú tie vaše veľkým prínosom, ukazujú mi ako sa mám stať lepšou. Prepáčte mi, ak toho bolo príliš veľa z mojej strany, sama som netušila čo všetko v sebe mám nevypovedané :).
Dali ste mi veľmi veľa energie a i keď nesľubujem, že sa môj prístup k cieľom hneď zmení, cítim, že som správne naštartovaná.
Mne sa v piatok domov nechcelo, mali sme si ešte toľko čo rozprávať. Bye bye.

Daniela H. /Bratislava/
Kurz: Administrative Support Business – Good to great

Daniela H. - Bratislava

Milá Erika,

musím sa priznať, že keď som sa dozvedela, že sa môžem zúčastniť takéhoto školenia, tak som od toho veľa nečakala, skôr som si predstavovala nudné rozprávanie o veciach, ktoré už ovládam, ale nezaškodí si ich preopakovať.
Ale moje predstavy sa našťastie nenaplnili.
Podarilo sa vám urobiť jedno skvelé školenie, ktoré by som ani nenazvala školením, ale skôr príjemným a obohacujúcim stretnutím so zaujímavými ľuďmi. Som rada, že som vás všetky stretla a spoznala. Myslím, že aj vďaka priateľskej atmosfére, v ktorej duchu sa nieslo celé školenie, sme sa dokázali všetky navzájom viac otvoriť a úprimne zdieľať svoje skúsenosti. Je veľmi motivujúce zistiť, že stále sú ľudia, ktorí sú plní pozitívnej energie a chcú ju aj ďalej rozdávať. Páčilo sa mi, ako ste poňali spôsob školenia, že ste do toho vložili veľa zo seba, svojich skúseností, a tým ste si nás získali.
Školenie mi pomohlo usporiadať si svoje ciele a túžby v živote a získala som v niektorých ohľadoch aj úplne nový pohľad na prácu asistentky. Myslím, že pri práci určite uplatním vaše tipy a triky z excelu a wordu.

Ešte raz ĎAKUJEM za tri úžasné, zmysluplné dni a verím, že ostaneme v kontakte.“

Nikol Š. /Bratislava/
Kurz: Asistentka od A po Z – Business lady

Nikol Š. - Bratislava

Milá Erika a celý kolektív Espiral, slovami sa nedá vyjadriť, ako vám čo najsrdečnejšie poďakovať. Hneď od začiatku som vedela, že toto nebude iba obyčajný kurz. Už pri mailovej komunikácii som cítila tvoju energiu, dobrú náladu a individuálny prístup. Pri osobnom stretnutí sa mi to všetko potvrdilo. Si úžasná osoba, nemohla som si priať lepšiu školiteľku. Presne si odhadla, čo budem pri svojej profesii potrebovať. Dodala si mi množstvo skvelých nápadov, sebadôvery a pozitívneho myslenia. Katka s kurzom líčenia, cennými radami a trikmi a Linduška, energická a vysmiata fotografka, boli čerešničkou na torte tohto nezabudnuteľného kurzu.

Erika, ešte raz jedno veľké Ďakujem, pri každom dosiahnutom cieli si na vás s úsmevom spomeniem.
Zo srdca vám prajem veľa úspechov a mnoho spokojných zákazníkov ?

Veronika V. /Mýto pod Ďumbierom/
Kurz: Business Lady I. – dokonalá profesionálka

Veronika V. - Mýto pod Ďumbierom

Milá Erika a tím Espiral!
Dovoľte mi, aby som sa vám poďakovala za profesionálny tréning. Boli to fantastické 3 dni plné užitočných informácii, cvičení a poznatkov v uvoľnenej, priateľskej atmosfére. Musím povedať, že tréning prekročil moje očakávania, odvtedy som oveľa sebaistejšia, cítim sa vymenená. Dokonca aj kolegovia si všimli, že som plná energie a neustále praktizujem dobré rady, ktoré som si osvojila u vás. Chcem sa poďakovať aj Zuzke, bola veľmi trpezlivá, prispôsobivá, osvojila som si šikovné triky, ktoré využijem pri práci s počítačom. Ďalej, ďakujem Katke za cenné rady, bolo veľmi zaujímavé spoznať moju farebnú typológiu J. Pred školením som mala obavy, aké bude fotenie s profesionálnym fotografom, ale musím povedať, že Linda je veľmi šikovná, zábavná a dokáže človeka raz-dva uvoľniť. Fotky sú veľmi pekné, som spokojná a okolie si ich tiež chváli.

Milá Erika, Ty si mi odovzdala veľa svojich skúseností a vždy si mala tie správne odpovede na moje otázky. Ďakujem Ti za tieto 3 dni, určite sa k Tebe a k tvojmu tímu ešte vrátim a budem Ťa odporúčať ďalej. Prajem veľa osobných aj profesijných úspechov v budúcnosti ?

Andrea K. /Farná/
Kurz: Soft a hard skills profesionálneho manažéra

Andrea K. - Farná

Milá Erika, ešte stále som nabitá pozitívnou energiou z posledného stretnutia a čo je obdivuhodné, keď som prišla domov, manžel nechápal, čo je so mnou. Chcela by som ti srdečne poďakovať za všetko, čo si pre mňa spravila. V tvojej spoločnosti je cítiť skutočnú podporu a ochotu pomôcť druhým. Si super a vedieš to maximálne profesionálne s určitou nadhodnotou, ktorú nenájdeš v dnešných prístupoch.
Krásny deň a teším sa nabudúce,

Janka /Bratislava/
Kariérny koučing

Janka - Bratislava

Milá Erika a celý team Espiral, ďakujem krásne za veľmi príjemný čas, ktorý som mohla stráviť vo vašej inšpiratívnej spoločnosti. Nabili ste ma toľkou pozitívnou energiou, že sa teším na každý nový deň v práci. ? Vďaka vám som teraz omnoho spokojnejšia a menej v strese. Tiež ste mi pomohli lepšie poskladať, čo všetko môžem a nemôžem ovplyvniť a ako sa tešiť zo zmien, ktoré nastávajú. Pomohli ste mi naštartovať sa a byť vďačná za to, kým som a čo som už dosiahla. Ďakujem krásne a teším sa, že sa znova stretneme.

Eva D. /Bratislava/
Kurz: Business Lady I. – dokonalá profesionálka

Eva D. - Bratislava

Evka z Prievidze, skutočná kamarátka a dnes už i kolegynka z “brandže” napísala:

Čítam jednu knihu a pri jednom úryvku mi myseľ prestala pracovať a uvedomila som si, že to píšu práve o tebe, Erika. Iba ty si sa mi vybavila pri tom „opise“.

V stredoveku existovalo v Benátkach povolanie pre mužov, ktoré sa volalo „codega“ – bol to chlapík, ktorého ste si mohli zaplatiť, aby v noci pred vami kráčal s lampášom a ukazoval vám cestu. Zároveň svetlom odháňal zlodejov a démonov, bol zárukou istoty a bezpečnosti v tmavých uliciach.

Morálna povinnosť mi prikázala napísať tieto riadky, pretože slovo „ďakujem“ mi príde slabé na vyjadrenie vďačnosti tomu, čo nie len pre mňa stále robíš.

Evka - Prievidza

Dobrý deň pani Erika, keďže som nemala šancu dostať sa skôr k môjmu počítaču, tak Vám chcem síce neskôr, ale o to srdečnejšie poďakovať za perfektne prevedené školenie, z ktorého som si určite veľa odniesla a verím, že to využijem aj v ďalšej mojej pracovnej kariére. Všetky ste boli perfektné a cítila som sa ako v bavlnke. Absolvovala som už veľa školení, ale to bolo po prvý krát kde som zažila toľko príjemných vecí okrem nezaplatiteľných informácií, starostlivosť o zákazníka, kde bolo veľmi cítiť záujem o nás. Prajem Vám veľa spokojných zákazníkov ako som bola aj ja spokojná, a veľa úspechov vo Vašej práci. Nemám kontakt na pani Janku Krajčovičovú a Mary Dwyn Sumbalovú, a tak Vás poprosím odovzdať im tiež moje poďakovanie.

Anna D. /Poprad/
Kurz: Soft Skills Profesionálneho manažéra, školiteľa

Anna D. - Poprad

Dobrý deň, v spoločnosti Espiral, s.r.o., som absolvovala školenie Professional Executive Assistant v apríli 2014. Nielen, že sa spoločnosť vyznačuje vysokou flexibilitou a ochotou prispôsobenia školení priamo účastníkom, ale v prípade potreby aj intenzívnou spätnou väzbou a komunikáciou mimo školiacich hodín. Zároveň dodávam, že som sa cítila príjemne počas celého tréningu.
Pracujem ako office manažérka a zastávam množstvo rozmanitých úloh, ako sú HR, marketing, compliance, fakturácia, charita, organizovanie teambuildingových aktivít, pracovných ciest, eventov pre klientov, komunikácia s dodávateľmi a i. a zároveň som asistentkou konateľa.

Absolvovaním tohto školenia som výrazne vylepšila svoje pracovné návyky, komunikáciu so svojim nadriadeným a pracovným tímom, time-manažment a prioritizovanie, ako aj uľahčila zložitejšie úkony v práci, a tak získala čas na tvorivé aktivity. Osvojila som si tipy a triky skúsenej Asistentky TOP manažmentu.

Spoznala som hlbšie svoje nedokonalosti, ktoré viem eliminovať a naopak svoje prednosti, na ktoré sa viem zamerať a využívať ako aj vo svoj prospech, tak aj v prospech spoločnosti, pre ktorú pracujem, a v súkromnom živote.

Počas školenia som si stanovila aj realizáciu svojich nápadov, na ktoré som nemala časovú kapacitu, a na ktorých teraz pracujem a venujem sa im, čím si napĺňam aj svoje tvorivé „JA“. V prípade príležitosti, určite odporučím toto školenie svojim známym a priateľom.
Ďakujem Erika!

Katarína H. /Bratislava/
Kurz: Professional Executive Assistant

Katarína H. - Bratislava